Call of Duty’de Binlerce Hileci Banlandı

Call of Duty’de Binlerce Hileci Banlandı | PlaySultan

Call of Duty’de Binlerce Hileci Banlandı 

Activision tarafından geliştirilen özel anti-hile programı tarafından banlanan oyuncu sayısı dikkatleri üzerine çekti. Dünyanın en popüler birincil şahıs nişancı oyunu serilerinden bir tanesi olan Call of Duty’nin hile koruması Ricochet, tarafından yakalanan ve banlanan hileci sayısı dikkat çekti. 

Activision tarafından oyuncuların daha adil bir ortamda oyun oynaması için geliştirilen hile koruması sistemi Ricochet tarafından geçtiğimiz hafta 27000 hesabın banlandığı duyuruldu. 

Call of Duty, dünya genelinde çok popüler olan bir oyun olduğundan dolayı büyük bir oyuncu kitlesi tarafından oynanıyor. Oyuncular tarafından bu kadar sevilen ve oynanan bir oyun olduğu için de hilecilerin de hedefi konumunda. Call of Duty ekibi bu durumun farkında olduğundan dolayı çok özel ve gelişmiş bir anti-hile sistemi ile oyuncuların daha adil bir ortamda mücadele etmesi için çalışmaya devam ediyor. Ricochet adı verilen bu özel anti-hile sistemi tarafından hileci oyuncular oyundan yasaklanıyor. 

Yapılan açıklama ile geçtiğimiz hafta Call of Duty’de binlerce oyuncu yasaklandı. 27000 oyuncunun yasaklanması ile birlikte Call of Duty, hilecilere göz açtırmamaya devam ettiğini bir kez daha duyurmuş oldu. Dünya genelinde çok popüler bir yapım olduğundan dolayı hilecilerin de gözünün üstünde olduğu yapımın ekibi sürekli olarak hilecileri oyundan engellemeye devam ediyor. 

Çevrimiçi oyunların genelinde çeşitli hilelerle karşılaşabiliyoruz. Oyun türüne göre çeşitli avantajlar elde ettiren hileler arasında oyun içindeki adil rekabeti en çok bozan hileler şüphesiz FPS türündeki oyunlardaki hileler olarak sayılabilir. Birincil şahıs rekabetçi oyunlarında rakipleri duvarın arkasında görme, mermilerinizin sekmemesi gibi adil rekabeti sarsacak avantajlar sunan hile yazılımları oyuncuların epey canını sıkıyor. 

Dünya genelinde çok popüler olan oyunlardan bir tanesi olan Call of Duty’de hilecilerin hedefi konumunda. Fakat Call of Duty ekibi tarafından geliştirilen özel anti-hile sistemi çok iyi çalışıyor. Çeşitli aralıklarla toplu yasaklamalar ile ilgili duyuru yapan ekip, geçtiğimiz hafta 27000 hesabın yasaklandığını duyurdu. 

Ayrıca sizde Steam üzerinden istediğiniz Call of Duty oyunlarını satın almak için Steam Cüzdan Kodu USD arıyorsanız güvenilir ve anında teslim edilecek şekilde https://www.playsultan.com/oyun/517-steam-cuzdan-kodu-usd.html adresinden satın alabilirsiniz. Bu ve bunun gibi güncel oyun haberleri ve oyun rehberleri için PlaySultan’ı takip etmeyi unutmayın. 

  • E. Tarihi : 11.04.2024 15:10
  • Okunma : 55