Kategori Açıklaması

League of Legends, Riot Games tarafından yapılmış ve yayınlanmış bir MOBA oyunudur. Warcraft 3 haritası olan Defense of the Ancients (DotA) isimli oyundan büyük ölçüde ilham almıştır. DotA ile beraber MOBA oyunlarının öncüsü konumundadır. Önce MOBA’yı ve akabinde E-Spor’u tüm Dünya’ya tanıtmıştır. 2009 yılında çıka League of Legends, çıktığı günden bugüne kadar popülerliğini ve bilinirliğini her sene daha da artırmış, bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

League of Legends oyununda 5 kişiden oluşan 2 takım birbirinin kulesini yok etmeye çalışır. Bir haritada bulunan bu iki takım, 3 farklı koridor ve bu koridorların arasında kalan orman bölgesi vasıtasıyla birbirlerinin kulelerine ulaşabilirler. Koridorların başından ortaya doğru hücüm eden minyoları keserek ya da ormandaki başıboş yaratıkları avlayarak para ve tecrübe puanı elde ederek gelişen şampiyonlarımız ile karşı takımın ana binasını yok etmeye çalışıyoruz.

League of Legends büyük ölçüde tecrübe, yetenek ve takım çalışması gerektirir. Kazanmak için oyuncular gerçekten her şeylerini ortaya koymalı ve yoğun bir uğraş sonucunda zaferi kucaklayabilirler.

2009 yılından beri piyasada olan League of Legends’ta 150 den fazla şampiyon bulunmaktadır. Çok fazla şampiyona ve eşyaya sahip bu oyunda bu kadar çok şampiyon ve be kadar çok eşya bulunduğu için milyonlarca kombinasyon oluşuyor ve her oyun neredeyse birbirinden çok farklı oluyor. Böylece aynı oyunu yıllarca oynayabiliyorsunuz. Tekrar oynanabilirliği çok yüksek olan League of Legends’da ne kadar çok oynarsanız oynayın her zaman yapacak farklı bir şeyler bulabiliyorsunuz ya da daha önce görmediğiniz bir şeyi görebiliyorsunuz. League of Legends’ın bu özelliği sayesinde bir çok sadık League of Legends oyuncusu oyunu yıllarca sıkılmadan, bıkmadan, usanmadan oynayabiliyorlar.

League of Legends oyununda RP isminde bir oyun parası da bulunmaktadır. Açılımı Riot Points’tir. Oyuncular RP satın alarak ve bu satın aldıkları RP’yi League of Legends’da kullanarak oyun içerisindeki çeşitli kozmetik ürünlere sahip olabilirler. Skin (kostüm) adı verilen bu kozmetik ürünler sayesinde favori şampiyonlarınızı baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Bu kadar köklü bir oyunda her şampiyona ait onlarca skin bulunduğu için hangi kostümü satın alacağınıza karar vermek bile çok zor olabiliyor. Birbirinden güzel skinler ile oyunda kendinizi ve tarzınızı daha iyi ifade edebilirsiniz.

Eğer ki League of Legends’da kullanmak üzere RP satın almak istiyorsanız adresiniz PlaySultan olsun. PlaySultan Riot Games’in yetkili satıcısı olduğu için size en uygun fiyata RP sunar. Hızlı ve ucuz RP satın almak istiyorsanız hemen PlaySultan’a üye olun ve sipariş verin. Favori şampiyonlarınıza skin koleksiyonu yapmaya başlayın.

S.S.S

LoL Oyunu Ücretsiz mi?

League of Legends oynaması ücretsiz bir oyundur. Üye olurken, hesap açarken ya da oyuna girerken sizden asla bir ücret talep etmez. Gönül rahatlığı ile League of Legends’ı ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. Oyunun mağazasında bulunan skinlere (kostümlere) erişmek için ödeme yapmanız gerekmektedir. Eğer bu tarz kozmetik ürünlerine sahip olmak istiyorsanız RP satın almanız gerekir. Uygun fiyata hızlı bir şekilde RP satın almak istiyorsanız PlaySultan’ı tercih etmelisiniz.

LoL Kaç GB 2022?

Lol Kaç GB yer kaplıyor merak ediyorsanız PlaySultan olarak sizlere bu soruyu cevaplayalım. 2022 yılı itibari ile League of Legends bilgisayarınızda yaklaşık olarak 16 GB yer kaplamaktadır. League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games, akıcı ve tam performans bir League of Legends deneyimi için oyunu SSD’de depolamanızı öneriyor. Eğer SSD’niz varsa oyunu SSD’ye kurduğunuzdan emin olun.

LoL Oyunu Hangi Bilgisayar Kaldırır?

Bilgisayarım LoL açar mı diye endişeleniyorsanız size en basit hatlarıyla bilgisayarınızın LoL’ü kaldırıp kaldırmayacağını anlatalım. Nvidia GeForce 9600GT üzeri bir ekran kartınız varsa be 2GB RAM’iniz varsa LoL’ü büyük bir ihitimalle açabilirsiniz. Bunların minimum gereksinimler olduğunu hatırlatalım. Akıcı bir LoL deneyimi için daha iyi bir sisteme ihtiyacınız var. 4 GB RAM ve Nvidia GeForce 560 üzeri bir ekran kartınız olursa daha akıcı bir şekilde LoL oynarsınız.

LoL İnternet Paketinden Ne Kadar Yer?

LoL’ü mobil veriden veya kotalı internetten oynayan oyuncuların dikkat etmesi gereken bir şey de LoL’ün ne kadar internet yediğidir. Ortalama olarak 1 dakikada 1.5 MB veri aktaran LoL, ortalama 30 dakika sürecek bir oyunda yaklaşık 45 - 50 MB internet yer. Kullanılan internet miktarının oyun sürenize doğru orantılı bir şekilde artıp azalacağını unutmayın.

2 GB RAM ile LoL Oynanır mı?

Eğer bilgisayarınızın sistem gereksinimlerinden emin değilseniz ve LoL oynamak için kaç GB RAM gerekir bilmiyorsanız size bu konu hakkında kısaca bilgi vereceğiz. LoL oynamak için minimum 2 GB RAM gereklidir. Akıcı ve iyi bir LoL deneyimi tecrübe etmek istiyorsanız 4 GB RAM’e ihtiyacınız var.

LoL Mantığı Nedir?

LoL’ün mantığını pek çok kişi bilse de aslında oyunu oynayan çok az oyuncu bu mantık doğrultusunda oyunu oynuyor. LoL karşı takımdaki şampiyonları öldürme oyunu değil, karşı takımın ana binasını yıkma oyunudur. Yani oyunda sürekli farm yaparak ya da diğer oyuncuları öldürerek oyunu bitiremezsiniz. Elbette iyi farm yaptığınız ve karşı takımın şampiyonlarını öldürdüğünüz için karşı takımın ana binasını yıkmanız daha olasıdır ama kulelere hiç hasar vermeden, koridoru hiç ilerletmeye uğraşmadan sürekli combata girmeye çalışırsanız yüksek ihtimalle yenilirsiniz. Birinci önceliğiniz kuleleri ve akabinde ana binayi ele yok etmek olsun.

LoL Kaç Yaş ve Üzeri?

League of Legends, Pegi oyun derecelendirme sistemine göre 12 yaş üstü çocuklar için uygun olduğu görülmektedir. Pegi oyunların yaşa göre derecelendirmesi konusunda söz sahibi olan bir kuruluştur. Eğer ebeveynseniz ve çocuğunuz 12 yaşından küçükse League of Legends oynamasına izin vermemelisiniz. 12 yaşından büyük çocukların League of Legends oynamasında Pegi standartlarına göre bir mahsur bulunmuyor.

LoL Oynayan Kaç Kişi Var?

League of Legends milyonlarca oyuncu tarafından oynanan devasa bir oyun. Çıktığı günden beri artan oyuncu sayısı ile her zaman Dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan biridir. 2021 yılının Kasım ayında aylık 180 milyon oyuncu tarafından oynanmış bir oyundur. 2009 yılında çıkış yaptığı günden bu güne kadar hızla büyüyen League of Legends, önümüzdeki yıllarda eminiz ki çok daha fazla kişi tarafından oynanacaktır.