Kategori Açıklaması

Valorant, dünyanın en önde gelen oyun geliştirici ve yayıncı şirketlerinden bir tanesi olan Riot Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir birincil şahıs çok oyunculu rekabetçi nişancı oyunudur. Oyun ilk olarak 2020 tarihinde kapalı beta ile yayın hayatına başlamıştır. Valorant, oynaması ücretsiz olmasıyla birlikte birçok oyuncunun ilgisini çekmiştir ve dünyanın her yerinde büyük bir kitle ile oynanmaktadır. 

Oynayış 

Valorant, biraz daha gerçekçilikten uzak temada geçen takımların ön planda olduğu bir birincil şahıs taktik nişancı oyunudur. Oyuncular, dünyanın farklı bölgelerinden hikaye olarak tasarlanmış, farklı yeteneklere sahip olan ajanlardan kendilerine uygun olanı seçip 5 kişilik takımlarını oluştururlar ve mücadeleye başlarlar. Oyun içerisinde birçok oyun modu bulunurken Valorant’ın klasik oyun modunda 5 kişilik takımlar round bazlı şekilde savaşırlar ve bir savunma bir de saldırı takımının mücadelesini yaşarsınız. Oyun klasik olarak bomba kurma ve imha etme yerine spike adı verilen bir nesneyi ön planda tutmuştur. Her oyunda tüm oyuncular klasik olarak tabanca ile başlarlar ve ekonomi durumlarına göre seçeneklerdeki silahlardan satın alıp kullanabilirler. Oyun içi round kazandığınızda ya da düşman rakiplerinizden her bir alt edişinizde oyun içi para kazanırsınız ve bunlarla round başında hem yetenek alabilir hem de silah satın alabilirsiniz. Böylelikle oyun içerisinde de ekonomi dengesi bulunmaktadır. 

Dereceli 

Valorant’ın günümüzde bu kadar popüler olmasında tabii ki birden fazla neden vardır. Bunlardan en önemlisi Riot Games’in e-spor arenasındaki başarısı ve oyuncuların buna karşı ilgisi olurken, bir diğeri ise oyunun içinde mükemmele yakın bir şekilde dengelenmiş olan dereceli maç sistemidir. Valorant’ı oynarken her zaman derecenizi en yükseğe ulaştırmanın mücadelesini verirsiniz ve bu doğrultuda oyunlarınızı kazanmaya çalışırsınız. Oyun içerisinde bulunan birçok oyun modundan çok daha fazla dereceli oyun modunun oynanmasının sebebi ise bu rekabettir. Valorant’ta demirden, radyanta kadar birçok derece ve bu derecelerinde kendi alt sınıfları bulunmaktadır. Oyundaki sezon ve mevsim mantığı ile birlikte düzenli ve güncel şekilde derecenizi en üst seviyeye çıkarmaya çalışırsınız. Kim bilir belki de geleceğin en iyi Valorant oyuncusu siz olacaksınız.. 

S.S.S

Valorant Nedir? 

Valorant, dünyanın en önde gelen oyun geliştirici şirketlerinden bir tanesi olan Riot Games’in geliştirmiş ve yayınlamış olduğu bir ücretsiz rekabetçi fps oyunudur. Valorant, savunma ve saldırı olarak ayrılmış iki takımın roundlara dayalı olan bir mücadelesini konu alır. Günümüzde birincil şahıs rekabetçi oyunlar arasında dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi Valorant’tır. 

Valorant Ücretsiz mi? 

Evet, Valorant indirmesi ve oynaması tamamen ücretsiz bir çevrim içi oyundur. Bunun yanı sıra Valorant’ın içerisinde oyunculara isteğe bağlı olarak satın alım imkanları sunulmuştur. Oyun içerisinde çeşitli yüklemeler yaparak kozmetik ürünler satın alabilir ve silah görünümlerinizi özelleştirebilirsiniz. Valorant VP satın almak isterseniz en uygun fiyatlı ve güvenilir Valorant VP ürünlerini PlaySultan üzerinden satın alabilirsiniz. 

Valorant Kaç Kişilik? 

Valorant, 5 kişilik 2 takımın mücadelesine ev sahipliği yapar. Oyun içerisindeki diğer modlarda bu sayı değişebilir fakat oyundaki ana oyun modu olan rekabetçi oyun modunda 5 kişilik 2 takım mücadele eder. Oyunun diğer oyun modlarında takımsız tek başına mücadele edebileceğiniz farklı oyun modlarıda bulunmaktadır. 

Valorant Nasıl İndirilir? 

Valorant’ı indirmek için öncelikle resmi web sitesine gitmeniz gerekmektedir. Sonrasında varsa bir Riot Games hesabınıza girmeniz ya da yoksa bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra oyunu indirebilir ve tamamen ücretsiz bir şekilde kurulum işlemlerinizi yaptıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. 

Valorant’ta Kaç Ajan Bulunuyor? 

Valorant’ta onlarca ajan bulunmaktadır. Valorant’ta gelen güncellemeler ile birlikte bu sayı sürekli olarak artmaktadır. Oyunda şu an için güncel olarak 12’den fazla ajan bulunmaktadır. Oyunda bulunan her ajanın kendine özel yetenekleri ve sınıfları bulunmaktadır. Oyun tarzınıza göre Valorant ajanlarından istediğinizi seçip oynayabilirsiniz. 

Valorant Kozmetik Ürünler Nasıl Satın Alınır? 

Valorant’ta kometik ürün satın almak istiyorsanız öncelikle oyunun oyun içi sanal para birimi olan Valorant VP satın almanız gerekmektedir. Valorant VP satın almak isterseniz en uygun fiyatlı ve en güvenilir Valorant VP ürünlerini PlaySultan’da bulabilirsiniz. Valorant VP satın aldıktan sonra oyun içerisindeki mağazadan zevkinize göre alışveriş yapabilir ve silah görünümlerinizi ve bıçaklarınızı özelleştirebilirsiniz.