Playstation Abonelik Hizmeti

Playstation Abonelik Hizmeti

Etkileşimli ve dijital eğlence alanlarında dünya lideri olarak kabul edilen Sony Interactive Entertainment (SIE), PlayStation® markası ile bu markanın ürün ve hizmet ailesinden sorumludur.PlayStation ürün ve hizmet ailesi PlayStation®5, PlayStation®4, PlayStation®VR, PlayStation™Store, PlayStation®Plus ve PlayStation Studios'un başarılı PlayStation yazılım ürünlerini içerir.

Kategori Açıklaması

PlayStaion, Sony Computer Entertainment tarafından geliştirilmiş bir video oyun konsolu serisi markasıdır. İlk olarak 3 Aralık 1994 tarihinde, Japonya'da tanıtılan marka kapsamında beşinci, altıncı ve yedinci nesil video oyun konsolları üretilmiştir. Günümüzde PlayStation markası altında onlarca konsol, el konsolları, bir medya merkezi, çevrimiçi servis, telefon ile birlikte çeşitli oyun kumandası ve dergiler bulunmaktadır. 

PlayStation Network 

PlayStation'da 2 Haziran 2009 tarihinde verilere bakıldığında dünya çapında 24 milyonun üzerinde PlayStation Network (PSN) kullanıcısı bulunuyordu. Online, çok oyunculu oyun oynayabilmek için PSN hesabı açmanız gerekmektedir. PlayStation 3'te Online ve çok oyunculu oynayabilmek için sadece PlayStation Network (PSN) hesabı açmanız yeterliyke PlayStation 4 ve sonrasında Online ve çok oyunculu oynayabilmek için PlayStation Network (PSN) hesabı açmak sadece yeterli değildir bunun yanında PSN hesabınıza PlayStation Plus üyeliği de almanız gerekmektedir. 

PlayStation Plus 

Playstation Plus mevcut ücretsiz Sony Entertainment Network hesabını bir ileri aşamaya taşıyarak ve PS4, PS3 ile Playstation Vita sistemlerinden avantajlı bir şekilde yararlanmayı sağlayan online bir abonelik hizmetidir. 

Abonelik kapsamında her ay tüm Playstation platformlarına özel olarak seçilen bir veya birkaç oyun ücretsiz olarak oyunculara sunulurken, PS Plus'a özel indirimler de oyunculara ek avantajlar olarak sunulur. Bu hizmet Playstation 4 platformunda çevrimiçi çok oyunculu modda oyun oynamak için zorunlu bir aboneliktir, eğer PlayStation 4 ve üzeri bir konsola sahipseniz online oynamak için zorunlu şekilde PS Plus abonesi olmanız gerekmektedir. PS Plus aboneliği ile birlikte oyuncuların belası niteliğinde hilecilerde büyük bir ölçüde engellenmektedir. 

Aylık Oyunlar 

Üyelik, başlangıçta "Oyun Koleksiyonu" olarak bilinen çeşitli oyunlara erişimi içerir ancak bunun yanında Sony artık bu adı kullanmamaktadır. Her ay yeni oyunlar piyasaya sürülürken, eski oyunlar ise koleksiyondan kaldırılıyor. Üyeler, PlayStation Plus üyesi oldukları sürece koleksiyondaki tüm oyunları oynayabilirler. Üyelik süresi dolduğunda ise bu oyunlara erişim sağlayamayacaktır. Üyelik yenilendiğinde oyunların kilidi tekrar açılacaktır ve kullanıcılar dilediği gibi tekrar oynamaya devam edebilecektir. Sistemin bulut kayıt avantajı ile üyeliğinizi yenilemeye ara verseniz dahi oyunlardaki kayıtlarınız silinmeden kaldığınız yerden oynamaya devam edebileceksiniz. 

S.S.S

PlayStation Abonelik Ne İşe Yarar? 

PlayStation aboelik hizmeti PS Plus ile çevrimiçi çok oyunculu oyunlara, paylaşımlı oyun özelliği ve 100 GB'a kadar çevrimiçi depolamaya erişim sağlayan, seçeceğiniz abonelik planına göre bir oyun kütüphanesine erişmenizi sağlayan, PlayStation 4 ve üzeri konsollarda sunulan bir abonelik hizmetidir. Bu hizmet sayesinde hem aylık belirli oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklersiniz hem de büyük oyun kütüphanesinde bulunan oyunları abonelik süresince oynayabilirsiniz. 

PlayStation Aboneliği Nasıl İptal Edilir? 

PlayStation aboneliğinizi iptal etmek için belirli adımları takip etmeniz gerekmektedir. 

PlayStation Plus > Üyeliği Yönet > Abonelik bölümüne gidin. “Aboneliği İptal Et“ butonunu seçin. 

PS Plus Abonelik Kapsamın Ne Demektir? 

PlayStation Plus üyesi olarak belirli içerikleri oynayabilir, çok oyunculu oyunlarda arkadaşlarınıza katılabilir ve diğer özel işlevlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer mağazada bir oyunda bu ibareyi görüyorsanız muhtemelen o oyun, PS Plus abonelik kütüphanesinde oynanabilir durumdadır. 

PlayStation Abonelik Nasıl Alınır? 

PS Plus ve diğer abonelik hizmetlerini satın almak için güvenilir şekilde ve anlık teslimat ile PlaySultan üzerinden satın alabilirsiniz. 

PS Plus Olmadan Online Oyun Oynanır mı? 

PS Plus her online oyun içi zorunlu değildir. PlayStation 4 ve üzeri konsollarda gerekli olan bu sistem genellikle ücretli oyunlarda kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Oyunlara göre PS Plus aboneliğinin online şartı olup olmaması değişiklik göstermektedir. 

PlayStation Plus Ücretsiz Oyun Veriyor mu? 

Evet, vermektedir. PlayStaion, PS Plus üyeliği alan herkese o ay belirlediği oyunları ücretsiz olarak kütüphanelerine ekleme olanağını vermektedir. 

PS4 Obnline Oynamak İçin Ne Gerekli? 

PlayStationunuzda kullanmak için PSN kimliğinizi oluşturduktan sonra PlayStation Plus ile çevrimiçi oyun oynama, PlayStation Store'dan oyun ve film indirme, TV ve film akış hizmetlerine ulaşma gibi PS4'ünüz çevrimiçiyken yapabileceğiniz her şeyi içeren çevrimiçi hizmetlerimize kolayca erişmeye başlayabilirsiniz. 

PlayStation Plus Kaç Oyun Veriyor? 

Yenilenen PS Plus sistemi ile birlikte üyelik sınıfandırmalarına göz attığımızda 400 oyunluk dev bir oyun kütüphanesi PS Plus kullanıcılarına sunulmaktadır. Abonelik sınıflarına göre ve tarihlere göre oyun sayısında değişiklilik olabilir.

Yorumlar

M***** T*****
22.10.2023

thanks play sultan

K***** A*****
15.09.2023

Nice

Y***** I*****
08.06.2023

Trusted

Y***** I*****
07.06.2023

Thanks

Y***** I*****
07.06.2023

Thank you

Y***** I*****
07.06.2023

trusted

A***** M*****
23.04.2023

Thank you

A***** H*****
19.04.2023

Nice service

A***** M*****
16.04.2023

Thank you

O***** S*****
14.04.2023

Great

O***** S*****
14.04.2023

Great

O***** S*****
14.04.2023

Great

O***** S*****
14.04.2023

Great

M***** M*****
10.04.2023

This nice <3

M***** M*****
09.04.2023

Best site

M***** M*****
09.04.2023

Good