WOW GOLD World Of Warcraft

WOW GOLD World Of Warcraft

Kategori Açıklaması

World of Wacraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiş ve 2004 yılında piyasaya çıkmış çok oyunculu bir rol yapma oyunudur (MMORPG).  World of Warcraft, fantastik bir tameada Warcraft evreninde bulunan Azeroth gezegeninde geçmektedir. Efsane Warcraft serisinin bir önceki oyunu olan Warcraft III: The Frozen Throne'da geçen olayların yaklaşık 4 yıl sonrasını konu almaktadır. 

World of Warcraft Blizzard Entertainment tarafından ilk kez 2 Eylül 2001'de duyurulmuştur. Warcraft serisinin 10. Yılında tarihler 23 Kasım 2004'ü gösterdiğinde oyun satışa sunuldu. 

Oynayış 

World of Warcraft oyununda diğer MMORPG türündeki oyunlar gibi oyuncular bir karakter oluşturup, oyun dünyasındaki görevleri tamamlayarak ve canavarları öldürerek ya da diğer oyuncularla savaşarak deneyim kazanarak seviyelerini arttrmaktadırlar. Oyun özel bir üyelik gerektirmektirir ve diğer MMOPRG türündeki birçok oyun gibi World of Warcraft’ı oynamak için kullanıcı aylık bir ödeme yapmalı ya da ön ödemeli kartları veya e-pinleri kullanmalıdır. Oyunu denemek isteyen herkes, ücretsiz olarak World of Warcraft'ın çeşitli şekilde sınırlandırılmış başlangıç sürümünü deneyebilir ve 20 seviyeye kadar oynayabilir. World of Warcarft oyununun oynanabilmesi için aktif bir internet bağlantısı gereklidir. Çünkü oyun çok oyunculudur. 

World of Warcraft dünya genelinde 12 milyonu aşkın oyuncusu ile “en popüler MMORPG oyunu" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir. World of Warcraft oyunu firmaya bugüne kadar toplamda 9,23 milyar dolar kazandırarak tüm zamanların en çok kazandıran oyunları arasında kendine yer bulmuştur. Tarihler Nisan 2008'i gösterdiğinde, World of Warcraft devasa çevrimiçi oyunlar pazarının yüzde 62'sini elinde bulunduruyordu. Fakat son açıklamalara göre 2015'in son çeyreğinde abone sayısı 5,5 milyona kadar gerilemiş. Bunun sebebini MMORPG dünyasına olan ilginin azalması ve World of Warcraft'ın son genişleme paketi olan Warlords of Draenor'un oyuncuları pek memnun etmemesidnden kaynaklandığı söylenmektedir. Fakat Blizzard 2016 yılında çıkan 6. genişleme paketi olan"Legion" ile oyuncuların beğenisini kazanarak oyuna olan ilgiyi tekrar artırmış ve aktif oyuncu sayısı büyük ölçüde artmıştır. Ocak 2014 tarihinde Blizzard, oyunun çıkışından bu yana toplamda 100 milyondan fazla hesap oluşturulduğunu açıklamıştır, bu MMORPG oyunları arasında rekor bir sayıdır. 

S.S.S

World of Warcraft Ücretsiz mi? 

World of warcraft ücretsiz deneme sürümüne sahiptir fakat aylık abonelik modeli ile hizmet vermektedir. World of Warcraft’ı 20 seviyeye kadar ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz. 

World of Warcraft'ın Hangi Sürümünü Oynamalıyım?  

Wow’da Retail ve Classic olmaz üzere iki sürümü yayındadır. Nostalji severler için hizmet veren Classic sürümünü veya en güncel halini oynamak isterseniz Retail sürümünde oyunu oynamalısınız.   

World of Warcraft Steam’den Oynanabilir mi? 

Hayır, oynanamaz. Eğer World of Warcraft oynamak istiyorsanız Battle.net üzerinden oyunu indirip oymanız gerekmektedir. 

World of Warcraft Kaç GB? 

WoW’u Blizzard'ın uygulaması olan Battle.net üzerinden indirirken WoW dosya boyutunu göreceksiniz. Bu incelemenin yapıldığı tarihte ise oyunun kurulabilmesi için en az 87,60 GB boş alan gerekiyor. Ancak oyunu oynamaya başladıkça oyun klasörü muhtemelen biraz daha büyüyecektir. 

World of Warcraft’ta Hangi Sunucuda Oynamalıyım? 

Sunucuların yoğunluğu ve aktif oyuncu sayısı sürekli olarak değişmekte bazı sunucularda horde baskın ırk olurken bazı sunucular human dahayoğun olmaktadır. Bundan dolayı oynayacağınız ırka göre sunucu seçmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. 

World of Warcraft ne tür bir oyun? 

Mmorpg türünde bir oyun olan world of warcraft uzun yıllardır güncelleme paketi alarak gelişmeye ve güncellenmeye devam etmektedir. 

World of Warcraft Çok Fazla İnternet Kullanıyor mu? 

World of Warcraft yapılan testlere göre oyun sırasında saniyede yaklaşık 10kB (kilobayt) veya daha az ortalama internet kullanımına sahiptir. Yani bu, ortalama olarak dakikada 600 kB veya saatte 36 megabayt anlamına denk gelmektedir. 

World of Warcraft Hala Popüler mi? 

Evet, World of Warcraf güncel MMORPG ve online oyunlar arasında en popülerlerinden birisi olmaya devam etmektedir. 

World of Warcraft'ın Ne Kadar Oyuncusu Var? 
Wow’a günlük olarak giriş sağlayan kullanıcı sayısı dünya genelinde milyonu aşmaktadır. 

World of Warcraft goldlarımı Satabilir miyim? 

Evet, PlaySultan aracılığıyla doğrudan siteye satış yapabilir ya da siteden satın alabilirsiniz. 

World of Warcraft'ta Kaç Şehir Var? 

Oyun içerisinde ana 6 şehir bulunmaktadır isimleri ise Orgrimmar, Stormwind, The Undercity, Thunder Bluff, Ironforge ve Darnassus olarak isimlendirilmiştir. 

Yorumlar

O***** N*****
18.12.2022

Harika +++